TNPW1206412RBETY
Mfr.Part #
TNPW1206412RBETY
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
250mW
Resistance :
412Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Datasheets
TNPW1206412RBETY
Vishay / Dale TNPW1206412RBETY
TNPW Series, Thin Film, 412Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C