TNPW1206407KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206407KBETY
Description
RES 407K OHM 0.1% 1/4W 1206
14 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
Resistance :
407kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206407KBETY
Vishay / Dale TNPW1206407KBETY
TNPW Series, Thin Film, 407kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C