TNPW12063K90FEEA
Mfr.Part #
TNPW12063K90FEEA
Description
RES 3.9K OHM 1% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.9kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW12063K90FEEA
Vishay / Dale TNPW12063K90FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C