TNPW12063K74BYEN
Mfr.Part #
TNPW12063K74BYEN
Description
RES 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
6
In Stock :
6
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
3.74kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
1206
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW12063K74BYEN
Vishay / Dale TNPW12063K74BYEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C