TNPW12063K60BEEN
Mfr.Part #
TNPW12063K60BEEN
Description
RES 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
3.6kOhms
Height :
660.4μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW12063K60BEEN
Vishay / Dale TNPW12063K60BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C