TNPW12063K44BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12063K44BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.44K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
660.4μm
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Length :
3.2004mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
3.44kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TNPW12063K44BEEA
Vishay / Dale TNPW12063K44BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.44kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C