TNPW12063K30DEEA
Mfr.Part #
TNPW12063K30DEEA
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance :
3.3kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1206 (3216 Metric)
Published :
Datasheets
TNPW12063K30DEEA
Vishay / Dale TNPW12063K30DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C