TNPW12063K16BEEN
Mfr.Part #
TNPW12063K16BEEN
Description
RES 3.16K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
660.4μm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.6002mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.16kOhms
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW12063K16BEEN
Vishay / Dale TNPW12063K16BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C