TNPW1206383KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206383KBETY
Description
RES 383K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Resistance :
383kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206383KBETY
Vishay / Dale TNPW1206383KBETY
TNPW Series, Thin Film, 383kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C