TNPW120637K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW120637K4BEEA
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Height :
660.4μm
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
37.4kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
16.187578mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
TNPW120637K4BEEA
Vishay / Dale TNPW120637K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C