TNPW120637K4BECN
Mfr.Part #
TNPW120637K4BECN
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Resistance :
37.4kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120637K4BECN
Vishay / Dale TNPW120637K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C