TNPW1206332KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206332KBETY
Description
RES 332K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
332kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Depth :
1.6mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
3.2mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206332KBETY
Vishay / Dale TNPW1206332KBETY
TNPW Series, Thin Film, 332kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C