TNPW1206316KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206316KBETY
Description
RES 316K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
316kOhms
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206316KBETY
Vishay / Dale TNPW1206316KBETY
TNPW Series, Thin Film, 316kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C