TNPW1206312KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206312KBETA
Description
RES 312K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
312kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206312KBETA
Vishay / Dale TNPW1206312KBETA
TNPW Series, Thin Film, 312kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C