TNPW1206312KBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206312KBEEN
Description
RES 312K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
312kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206312KBEEN
Vishay / Dale TNPW1206312KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 312kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C