TNPW120630R1BETA
Mfr.Part #
TNPW120630R1BETA
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
30.1Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW120630R1BETA
Vishay / Dale TNPW120630R1BETA
TNPW Series, Thin Film, 30.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C