TNPW120630K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW120630K9BEEA
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
30.9kOhms
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
TNPW120630K9BEEA
Vishay / Dale TNPW120630K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C