TNPW1206301RFHTA
Mfr.Part #
TNPW1206301RFHTA
Description
RES 301 OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
301Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206301RFHTA
Vishay / Dale TNPW1206301RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 301Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C