TNPW12062K21BETY
Mfr.Part #
TNPW12062K21BETY
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
155°C
2
Length :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
14 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
2.21kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
550μm
Min Operating Temperature :
-55°C
TNPW
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW12062K21BETY
Vishay / Dale TNPW12062K21BETY
TNPW Series, Thin Film, 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C