TNPW120629K4BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120629K4BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
29.4kOhms
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Height :
660.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Width :
1.6002mm
Composition :
Thin Film
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120629K4BEEN
Vishay / Dale TNPW120629K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C