TNPW120628K4BETY
Mfr.Part #
TNPW120628K4BETY
Description
RES 28.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Height :
610μm
Resistance :
28.4kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120628K4BETY
Vishay / Dale TNPW120628K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 28.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C