TNPW120627R4BEEN
Mfr.Part #
TNPW120627R4BEEN
Description
RES 27.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
27.4Ohms
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120627R4BEEN
Vishay / Dale TNPW120627R4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 27.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C