TNPW1206274RFETA
Mfr.Part #
TNPW1206274RFETA
Description
RES 274 OHM 1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
274Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW1206274RFETA
Vishay / Dale TNPW1206274RFETA
TNPW Series, Thin Film, 274Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C