TNPW1206270RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206270RBETA
Description
RES 270 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
270Ohms
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW1206270RBETA
Vishay / Dale TNPW1206270RBETA
TNPW Series, Thin Film, 270Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C