TNPW120626R1BEEA
Mfr.Part #
TNPW120626R1BEEA
Description
RES 26.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
26.1Ohms
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120626R1BEEA
Vishay / Dale TNPW120626R1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 26.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C