TNPW120626K4BETA
Mfr.Part #
TNPW120626K4BETA
Description
RES 26.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
26.4kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120626K4BETA
Vishay / Dale TNPW120626K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 26.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C