TNPW120625R5BETA
Mfr.Part #
TNPW120625R5BETA
Description
RES 25.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
25.5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Military
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
No
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW120625R5BETA
Vishay / Dale TNPW120625R5BETA
TNPW Series, Thin Film, 25.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C