TNPW120624K6BETA
Mfr.Part #
TNPW120624K6BETA
Description
RES 24.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
24.6kOhms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120624K6BETA
Vishay / Dale TNPW120624K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 24.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C