TNPW120622R1BEEA
Mfr.Part #
TNPW120622R1BEEA
Description
RES 22.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Voltage - Rated :
200V
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2004mm
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
22.1Ohms
Weight :
16.187578mg
Width :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW120622R1BEEA
Vishay / Dale TNPW120622R1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C