TNPW120622K1BXTA
Mfr.Part #
TNPW120622K1BXTA
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
22.1kOhm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Series :
TNPW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW120622K1BXTA
Vishay / Dale TNPW120622K1BXTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C