TNPW1206229RDETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206229RDETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 229 OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
229Ohms
Datasheets
TNPW1206229RDETA
Vishay / Dale TNPW1206229RDETA
TNPW Series, Thin Film, 229Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C