TNPW120621R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW120621R5BEEA
Description
RES 21.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Published :
Height :
660.4μm
Resistance :
21.5Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.6002mm
2
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120621R5BEEA
Vishay / Dale TNPW120621R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 21.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C