TNPW1206218KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206218KBETY
Description
RES 218K OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
218kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206218KBETY
Vishay / Dale TNPW1206218KBETY
TNPW Series, Thin Film, 218kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C