TNPW120620K5BECN
Mfr.Part #
TNPW120620K5BECN
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
20.5kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW120620K5BECN
Vishay / Dale TNPW120620K5BECN
TNPW Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C