TNPW1206200RFHEA
Mfr.Part #
TNPW1206200RFHEA
Description
RES 200 OHM 1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
200Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
3.2mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW1206200RFHEA
Vishay / Dale TNPW1206200RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C