TNPW1206200KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206200KFETA
Description
RES 200K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
200kOhms
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW1206200KFETA
Vishay / Dale TNPW1206200KFETA
TNPW Series, Thin Film, 200kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C