TNPW1206200KFEEA
Mfr.Part #
TNPW1206200KFEEA
Description
RES 200K OHM 1% 1/4W 1206
1206 (3216 Metric)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
200kOhms
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW1206200KFEEA
Vishay / Dale TNPW1206200KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 200kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C