TNPW12061M96BEEN
Mfr.Part #
TNPW12061M96BEEN
Description
RES 1.96M OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.96MOhms
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Datasheets
TNPW12061M96BEEN
Vishay / Dale TNPW12061M96BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.96MOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C