TNPW12061M82BEEN
Mfr.Part #
TNPW12061M82BEEN
Description
RES 1.82M OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
660.4μm
Resistance :
1.82MOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
TNPW12061M82BEEN
Vishay / Dale TNPW12061M82BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.82MOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C