TNPW12061K15BETY
Mfr.Part #
TNPW12061K15BETY
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Resistance :
1.15kOhms
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
550μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW12061K15BETY
Vishay / Dale TNPW12061K15BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C