TNPW12061K13FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12061K13FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Resistance :
1.13kOhms
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Datasheets
TNPW12061K13FHTA
Vishay / Dale TNPW12061K13FHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.13kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C