TNPW12061K13DHTA
Mfr.Part #
TNPW12061K13DHTA
Description
RES 1.13K OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
1.13kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW12061K13DHTA
Vishay / Dale TNPW12061K13DHTA
TNPW Series, Thin Film, 1.13kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C