TNPW12061K13BYTA
Mfr.Part #
TNPW12061K13BYTA
Description
RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Tolerance :
±0.1%
Features :
Military
Composition :
Thin Film
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1.13 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
1206 (3216 Metric)
Brand :
Amphenol Positronic
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Number of Terminations :
2
Positronic
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
TNPW12061K13BYTA
Vishay / Dale TNPW12061K13BYTA
TNPW Series, Thin Film, 1.13 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C