TNPW12061K13BETY
Mfr.Part #
TNPW12061K13BETY
Description
RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Failure Rate :
Subcategory :
Relays
Series :
TNPW
Resistance :
1.13 kOhms
Supplier Device Package :
Product Type :
General Purpose Relays
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Contact Termination :
J Form Lead
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Brand :
TE Connectivity / CII
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.1%
Product Category :
General Purpose Relays
Mounting Style :
Panel Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Coil Type :
Non-Latching
TE Connectivity
Datasheets
TNPW12061K13BETY
Vishay / Dale TNPW12061K13BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.13 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C