TNPW12061K13BETA
Mfr.Part #
TNPW12061K13BETA
Description
RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.13kOhms
Radiation Hardening :
No
Published :
Case Code (Metric) :
Height :
660.4μm
Datasheets
TNPW12061K13BETA
Vishay / Dale TNPW12061K13BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.13kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C