TNPW12061K11BETA
Mfr.Part #
TNPW12061K11BETA
Description
RES 1.11K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.11kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW12061K11BETA
Vishay / Dale TNPW12061K11BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.11kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C