TNPW12061K10FETA
Mfr.Part #
TNPW12061K10FETA
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/4W 1206
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.1kOhms
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW12061K10FETA
Vishay / Dale TNPW12061K10FETA
TNPW Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C