TNPW12061K10BETA
Mfr.Part #
TNPW12061K10BETA
Description
RES 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Case Code (Metric) :
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Resistance :
1.1kOhms
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW12061K10BETA
Vishay / Dale TNPW12061K10BETA
TNPW Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C