TNPW12061K10BECN
Mfr.Part #
TNPW12061K10BECN
Description
RES 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
1.1kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Datasheets
TNPW12061K10BECN
Vishay / Dale TNPW12061K10BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C