TNPW12061K09BETY
Mfr.Part #
TNPW12061K09BETY
Description
RES 1.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.09kOhms
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW12061K09BETY
Vishay / Dale TNPW12061K09BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.09kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C